شهرداری و شورای اسلامی شهر کلاته رودبار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در حاشیه این بازدید با اشاره به مشخصات فنی این پروژه بزرگ آبرسانی به اراضی کشاورزی عنوان کرد: استخر بزرگ ذخیره آب برای بخش کشاورزی شهر کلاته رودبار، از نوع استخرهای خاکی با پوشش ورق ژئوممبران و در زمینی به مساحت 7.5 هکتار در دست احداث است که پس از تکمیل امکان ذخیره 380 هزار مترمکعب آب بخش کشاورزی در آن وجود خواهد داشت.

محمدرضا قاسمی با بیان اینکه برای احداث این استخر ذخیره آب بیش از 68 هزار و 500 مترمربع ورق ژئوممبران با ضخامت 1.5 میلی‌متر استفاده‌ شده است، افزود: بیش از 800 هکتار از اراضی زراعی و باغات سردسیری منطقه کلاته رودبار با احداث و بهره‌برداری از این استخر ذخیره آب، آبیاری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از شرکت‌های تخصصی پیمانکاری در حوزه کشاورزی، کار اجرای زیرسازی این استخر ذخیره آب کشاورزی را بر عهده داشته است، گفت: کار فنس‌کشی و اجرای ورق پوششی ژئومنبران این استخر را نیز بسیج سازندگی استان سمنان برعهده گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه تنها دو مرحله از این پروژه بزرگ آبرسانی به اراضی کشاورزی در این منطقه باقی‌مانده است، اضافه کرد: احداث خط لوله انتقال آب از آبسیج به طول هشت کیلومتر یکی از این مراحل باقیمانده است که قرار است در 2 فاز اجرا شود. قاسمی با اشاره به اینکه طراحی فاز نخست این خط انتقال آب انجام‌ شده است عنوان کرد: برخی اقدامات دیگر مانند نصب شیر خروجی و تابلوهای هشدار دهنده نیز از مراحل باقیمانده این استخر در حال تکمیل است که امیدواریم به‌زودی به انجام برسد.